האם הטיפול באינטרנט הוא פסיכותרפיה מומלצת?

האם הטפול באינטרנט הוא "פסיכותרפיה"?יותר ויותר טיפולים נפשיים מתקיימים ברשת, באופן טבעי יש מי שמנסה להשוות את הטיפול ברשת E-Therapy לפסיכותרפיה המסורתית. יש השואלים האם תם עידן הטיפול המסורתי כאשר ניתן לקבל טפול ברשת האינטרנט?

לטיפול באינטרנט יש מקום בקשת הטיפולים הנפשיים הקיימים כיום. הרבה אנשים נעזרים בטפול ברשת, כיוון שלטפול ברשת יתרונות רבים ושונים. הטיפול ברשת שונה מהטיפול המסורתי ואינו מחליף את הטיפול "פנים אל פנים" . הטיפול באינטרנט אינו תחליף למפגש הבין אישי המלא בחדרו של הפסיכותרפיסט. למרות שאין מדובר בפסיכותרפיה ובחוויה של קשר ראשוני בין אישי פנים אל פנים, הטיפול באינטרנט עוזר לאנשים רבים! המפגש עם המטפל ברשת הוא תהליך טיפולי.

קהילת המטפלים שואלת את עצמה שאלות וחוקרת באיזה מידה הטיפול ברשת עוזר? מהי הדרך הטיפולית הטובה ביותר? כיצד ניתן להעריך את יעילות הטיפול? אלו הם נושאים חדשים שעדיין נחקרים. הטיפולים הנפשיים מתהווים ומשתנים, אין ספק שבעתיד נשתמש יותר ויותר ברשת האינטרנט.

האם הטיפול ברשת מתאים לך?

נשאלת השאלה האם טיפול פסיכולוגי בסקייפ הוא יעיל? בכדי ליהנות משרות הייעוץ והטיפול ברשת, חשובה מאוד היכולת לבטא את רגשותיך ומחשבותיך בכתב. ישנם אנשים שקל להם יותר להתבטא בכתב ואחרים שיותר קל להם להתבטא בעל-פה. הטיפול באינטרנט מתאים לאנשים בעלי יכולת ביטוי רגשי בכתב.

ישנם יתרונות לביטוי בכתב: אפשר לדייק יותר, להעמיק ולהרחיב את הרעיון ללא הפרעות ומבלי שיקטע. הדברים שנכתבו נשמרים ואינם נשכחים כפי שעלול לקרות בשיחה.

הטיפול ברשת האינטרנט אינו נותן תשובה ואינו מתאים לאנשים הנמצאים במשבר נפשי חמור. ישנן דרכים טיפוליות אחרות מתאימות יותר למי שזקוק לעזרה דחופה, אינטנסיבית ומידית.

במצבים נפשיים מורכבים מאוד עם קשיים תפקודיים במישורי חיים רבים, טיפול ברשת יכול לתת במקרה הטוב פתרון זמני. לכן, במידה והמטפל ברשת יגיע למסקנה שאתם זקוקים לעזרה רבה יותר המטפל יפנה אתכם לטיפול המתאים.

טיפול ברשת אינו מתאים לאנשים עם מחשבות לשים קץ לחייהם המבקשים עזרה מיידית ודחופה.

לעתים קרובות התשובות לשאלות הפונים מגיעות מספר שעות אחרי שליחת מכתב הפנייה לפיכך, יש לפנות לאפשרויות זמינות ומתאימות יותר.כמו: פניה דחופה לרופא פסיכיאטר, חדר מיון שם ניתן לקבל עזרה ראשונית מיידית, או לארגונים אחרים כמו ער"ן- עזרה ראשונה נפשית