איך בוחרים מטפל זוגי

איך בוחרים מטפלת זוגיתמשבר בחיי הזוגיות הוא דר נפוץ שזוגיות רבים נוהגים לחוות במהלך חייהם כזוג נושאי ואף לפני שהזוג מחליט להתחתן. הרבה מאוד זוגות נוהגים לריב ולהיפרד פעמים רבות לפני שהם מחליטים למסד את הקשר. במצב כזה שאין כמעט מחויבות כלפי הזוג השני הדבר פשוט למידי, אך מה קורה כאשר הזוג נשוי וישנם כבר ילדים, מה אז עושים?

עם יד על הלב, מה קורה עם חיי האהבה שלכם? האם הזוגיות שלכם נמצאת במקום בו הייתם רוצים שהיא תהיה? האם אתם עדיין זוכרים האחד לשנייה את רגעי ההתאהבות ואת המחוות הרומנטיות הקטנות שאיתם חברתם זה לזו? חיי האהבה של אף אחד אינם פשוטים וכמו דברים רבים ואחרים בחיים, הם דורשים תחזוק שוטף.
כמו פרחים בגינה, הזוגיות שלנו מבקשת שנרפד ונדשן אותה וניתן לה סיבות לצמוח בכל יום, בכל פעם מחדש.

בחירת מטפל זוגי – צעדים ראשונים

החלטתם לא לוותר כל כך בקלות על הזוגיות שלכם ובחרתם לטפל בה. כיצד בוחרים, אם כן, מטפל זוגי? מהם הקריטריונים החשובים שכדאי לתת עליהם את הדעת? ובכן, ראשית כדאי להתייחס לנתונים חיצוניים של המטפל ואחרי שאלה נבדקו יהיה ניתן לבדוק נתונים נוספים. כדאי מאוד לבדוק את ההסמכה שיש בידיה ושהיא נושאת עימה תארים אקדמאיים מוכרים בתחום. לרזומה והניסיון שהיא מחזיקה באמתחתה יש חשיבות לאין ערוך שכן ניסיון משחיז את מקצועיותו של המטפל. מטפל זוגי בחיפה טוב יהיה כזה שתדבר לא רק מניסיונה עם מטופלים אלא אף מתוך חווית הזוגיות, ההורות והמשפחתיות שלה.

מטפל זוגי? מישהו? משהו?

סביר להניח שלא רבים מאיתנו מכירים מטפל זוגי טוב, אם בכלל. גם בשל העובדה שלעיתים מדובר בנושאים שאנו לא ששים לדבר עליהם עם אחרים. אך בכל זאת, נסו להתייעץ עם אנשים שאתם סומכים עליהם ושעצם השאלה לא תעמיד אתכם או אותם במבוכה ונסו לברר האם הם מכירים או יכולים להמליץ לכם על מטפל זוגי אמין, מנוסה ואחראית שתוכלו לגשת אליה. תוכלו לעשות מספר שיחות טלפון מקדימות כדי לברר האם יש על מה לדבר והאם כדאי לקבוע מפגש. לעיתים את הכימיה ביניכם יהיה ניתן לבחון כבר בשלב שיחת הטלפון.